Miodarki radialno-kasetowe

Profesjonalne miodarki radialno-kasetowe

Pozyskując miód w średniej i dużej pasiece konieczne jest korzystanie z profesjonalnych urządzeń, które za jednym razem pomieszczą nawet kilkadziesiąt ramek z miodem. Miodarki radialno-kasetowe to profesjonalny sprzęt, będący gwarancją najwyższej jakości i wieloletniego, bezproblemowego użytkowania. Różnią się wielkością bębna, mocą, liczbą dodatkowych funkcji, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model dopasowany do swoich potrzeb. 

Wysokiej jakości miodarki radialno-kasetowe

Nasze miodarki kasetowo-radialne są wykonywane z materiałów najwyższej jakości – czy to blachy kwasoodpornej czy stali nierdzewnej, które są dopuszczone do kontaktów z żywnością i zapewniają długotrwałe użytkowanie. Każdy element wirówki posiada zazwyczaj kilkuletnią gwarancję. 

Tego typu urządzenia są idealne do większych pasiek, gdyż posiadają już napęd automatyczny bądź półautomatyczny, dający możliwość ustawienia prędkości obrotów, czasu wirowania i innych ważnych parametrów. Intuicyjna obsługa z możliwością wyboru wielu programów sprawia, że jest to sprzęt niezbędny dla doświadczonych pszczelarzy chcących efektywnie przeprowadzać miodobrania. 

Jak działa miodarka kasetowo-radialna

Miodarka kasetowo-radialna jest połączeniem najlepszych cech użytkowych miodarki kasetowej i radialnej, umożliwiając odwirowanie ramek w układzie radialnym oraz kasetowym po zamocowaniu kaset w koszu. System wirowania został opracowany w taki sposób, by w trakcie wirowania miód mógł wylatywać z obydwu stron jednocześnie bez konieczności odwracania ramek. W przeciwieństwie do miodarki diagonalnej, umożliwia znaczne oszczędności czasu i nakładu pracy.