Miodarki radialne w sklepie Łysoń

W naszej bogatej ofercie każdy profesjonalny pszczelarz znajdzie miodarki radialne przeznaczone do średnich oraz dużych pasiek zawodowych. Doskonale sprawdzą się w czasie odwirowywania miodów rzadkich, a są przy okazji cenione za swoją ogromną wydajność. Miodarki radialne elektryczne mogą pomieścić wiele ramek w koszu, oszczędzając czas pracy nad uzyskaniem miodu. Automatyczne miodarki radialne dostępne w naszym sklepie różnią się głównie wielkością bębna, by każdy profesjonalny bartnik mógł dopasować odpowiedni model do swoich oczekiwań.Wydajna miodarka do dużej pasieki

Miodarki do dużej pasieki pomieszczą w przeciwieństwie do mniejszych modeli ramki półnadstawkowe, jak i duże gniazdowe. Do tego rodzaju urządzeń poleca się wszystkie ramki szeroko-niskie takie jak wielkopolskie, ostrowskie dadanta, langstrotha czy apipol.

W miodarce radialnej ramki są ułożone w koszach promieniście, by plastry odwirowywały się z dwóch stron jednocześnie. Z tego powodu to urządzenie często nazywa się również miodarką promienistą. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu elektryczne miodarki radialne nie wymagają obracania ramek w drugą stronę, skracając znacząco czas odwirowywania miodu.

Miodarki radialne eklektyczne są w stanie pomieścić nawet kilkadziesiąt ramek jednocześnie, stając się niezastąpionym narzędziem w każdej dużej pasiece.

Automatyczne, półautomatyczne i ręczne miodarki radialne

Wśród oferty urządzeń służących do odwirowywania miodu znajdziemy ręczne miodarki radialne, jak i urządzenia półautomatyczne lub zupełnie automatyczne. W przypadku tych ostatnich każdy bartnik doceni gwarantowaną przez nich wygodę już po pierwszym wirowaniu miodu, gdyż całością procesu steruje zaprogramowany komputer. Nawet automatyczne miodarki do średniej pasieki mają możliwość ustawienia trybu ręcznego. W naszym bogatym asortymencie każdy pszczelarz znajdzie miodarkę radialną spełniającą wszystkie jego potrzeby.