Miodarki Kasetowe

Miodarka do dużej pasieki

Oferujemy najwyższej jakości miodarki kasetowe do średniej pasieki dzięki którym odwirowywanie miodu będzie efektywne i komfortowe. Kasety są produkowane na określony wymiar, dlatego decyzję o typie ramki należy podjąć jeszcze przed zakupem. Wirówki do miodu automatyczne kasetowe umożliwiają odwirowywanie od czterech do nawet kilkudziesięciu kaset jednocześnie, dzięki czemu każdy bartnik znajdzie urządzenie, który najlepiej posłuży w jego pasiece.Jak działa miodarka kasetowa?

Miodarka kasetowa jest wykonana zawsze ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, która gwarantuje jej długą żywotność i odporność na trudne warunki atmosferyczne. Do kosza miodarki kasetowej automatycznej wkłada się ramki z miodem, do specjalnie zamocowanych, ruchomych kaset. Po uruchomieniu urządzenia, kasety układają się równolegle do ścian bębna, odwirowując miód z jednej strony. Miodarki kasetowe elektryczne posiadają specjalny wirnik, który po określonym czasie zaczyna obracać się w drugą stronę, odwirowując miód z ogromną starannością. Jeśli korzystamy z wirówki do miodu ręcznej, będziemy musieli wykonać pracę osobiście, ale jednocześnie możemy zabrać ze sobą urządzenie w teren.

Miodarka kasetowa – budowa i rozmiar

Miodarka do średniej pasieki jest zbudowana z bębna, kosza kasetowego oraz pokrywy przezroczystej. Wirówki do miodu kasetowe ze sterowaniem automatycznym posiadają dodatkowo kilka programów, które ułatwiają pracę nad pozyskiwaniem miodu.

Miodarka do dużej pasieki tego typu może posiadać napęd ręczny, elektryczny czy ręczny 2w1. Miodarki kasetowe ręczne są najlepsze do małych pasiek, gdy nie trzeba jednocześnie odwirowywać dużej ilości ramek. W średniej i dużej pasiece lepszym rozwiązaniem będą modele ze sterowaniem elektrycznym. Miodarka do małej pasieki nie musi również posiadać zaawansowanego sterowania automatycznego, które pozwala na odwirowywanie kilkudziesięciu ramek bez naszej ingerencji. Tego rodzaju ulepszenia są jednak wygodne wtedy, gdy posiadamy większą ilość uli. Miodarki kasetowe doskonale radzą sobie z trudnymi miodami takimi jak spadziowy czy wrzosowy, dlatego z pewnością zostaną docenione przez wielu profesjonalnych pszczelarzy.