Miodarki diagonalne w sklepie Łysoń

W naszym bogatym asortymencie każdy profesjonalny bartnik znajdzie miodarki diagonalne o różnorodnej wielkości bębna, mocy, możliwości sterowania, które z łatwością dopasuje do swoich potrzeb. Miodarki diagonalne elektryczne czy ręczne są idealnym rozwiązaniem do mniejszych pasiek liczących kilka pni pszczelich. Są bardzo popularne na całym świecie, dlatego ich kosze są uniwersalne, mogąc odwirować praktycznie każdy rodzaj ramki do ramki. Co istotne, podczas jednego cyklu można umieścić jednocześnie kilka plastrów z miodem, oszczędzając czas pszczelarza.Miodarka do przydomowej pasieki, która odwiruje każdy gatunek miodu

Miodarka diagonalna jest przeważnie przystosowana do każdego rozmiaru ramki, ułatwiając tym samym znacząco pracę bartnika. Pomimo mniejszych rozmiarów, doskonale radzi sobie z każdym gatunkiem miodu, niezależnie od jego gęstości. Dlatego jeśli musisz odwirować rzepak, spadź czy nawet miód wrzosowy, miodarka do małej pasieki da sobie z tym doskonale radę.

Elektryczne miodarki diagonalne charakteryzują się równoległym ułożeniem ramek do bębna, dzięki czemu szybko i skutecznie odwirowujemy plastry z miodem z wykorzystaniem siły odśrodkowej. Należy jedynie pamiętać o tym, że korzystając z tego typu urządzenia, będziemy musieli przełożyć ramkę z jednej strony na drugą, inaczej niż w miodarkach radialnych.

Niewielkie rozmiary miodarki do małej pasieki

Ręczne miodarki diagonalne nie zajmują zbyt wiele miejsca, dzięki czemu można je spokojnie zmieścić nawet w niewielkiej pracowni. W czasie wyboru najlepszego modelu dopasowanego do swoich potrzeb, poza wielkością bębna, warto zwrócić uwagę na rodzaj oraz moc napędu. Automatyczne miodarki diagonalne są bardzo wygodne w użyciu i nie wymagają naszej kontroli, gdyż sprawuje ją nowoczesny komputer. W naszym asortymencie można znaleźć również modele półelektryczne i w 100% obsługiwane ręcznie, które usprawnią proces pozyskiwania miodu.