Miodarki 4-kasetowe na 4 ramki - do małej pasieki - ręczne oraz elektryczne

Miodarki 4-kasetowe ręczne

Miodarki 4-kasetowe do odwirowywania miodu

Miodarka kasetowa 4 ramkowa służy do odwirowywania miodu z ramek przez pszczelarzy hobbystów, którzy pozyskują miód z niewielkich pasiek. Urządzenia są przystosowane do danego rozmiaru ramek, o czym należy pamiętać w czasie ich zakupu. Oferujemy miodarki 4-kasetowe ręczne oraz elektryczne z możliwością ręcznego odwirowywania miodu, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki takiej różnorodności urządzeń, każdy bartnik odnajdzie sprzęt do pasieki odpowiadający jego potrzebom. Jej niewielkie rozmiary i odporność na warunki atmosferyczne to dodatkowe atuty, które sprawią, że stanie się niezastąpionym urządzeniem w twojej pasiece.Jak działa miodarka 4-kasetowa ręczna

Wirówki do miodu ręczne są wykonane ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, dzięki czemu są odporne na rdzewienie i niszczenie pod wpływem czasu. W koszu są zamontowane ruchome kasety, do których wkłada się ramki z miodem po ich wcześniejszym odsklepieniu. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco czasu oraz ilości włożonej pracy. Po włączeniu miodarki 4-kasetowej, kasety są odwirowywane z jednej strony, a następnie należy je zatrzymać, odwrócić ręcznie i ponownie włączyć, by odwirować również drugą stronę.

Miodarka 4-kasetowa ręczna, jak sama nazwa wskazuje, pomieści 4 ramki, dzięki czemu sprawdzi się w małej pasiece. Jeśli potrzebujemy większych modeli, możemy wybrać tradycyjne miodarki kasetowe, mogące ich pomieścić nawet kilkadziesiąt ramek.

Miodarka do małej pasieki

W małej pasiece nie jest potrzebna duża miodarka, dlatego dobrym wyborem jest miodarka 4-kasetowa, którą można nawet zabrać ze sobą do uli i używać na miejscu dzięki napędowi ręcznemu. Komfort jej użycia i możliwość ustawienia w terenie jest doceniana przez bartników rozwijających swoje hobby. Miodarka 4 kasetowa dorównuje skutecznością miodarce diagonalnej, radząc sobie doskonale z odwirowywaniem „trudnych” miodów takich jak miód wrzosowy, spadziowy czy rzepakowy, dlatego jest doskonałym kompromisem między ceną i funkcjonalnością.