Blog

Dotacja do miodarek – jak uzyskać dotację do sprzętu Dotacja do miodarek – jak uzyskać dotację do sprzętu

Każda osoba prowadząca pasiekę musi na bieżąco zaopatrzać się w różnego rodzaju sprzęty i urządzenia, które są niezbędne do poprawy efektywności pracy. Jednym z nich jest miodarka, która umożliwia odwirowanie czystego miodu z ramek. Niestety nie jest ona najtańszym urządzeniem, dlatego wielu pszczelarzy zastanawia się, jak zaoszczędzić na jej zakupie. Odpowiedzią może być skorzystanie z programów pomocy, które skupiają się wokół wsparcia dla osób związanych z obszarem rolnictwa. Na czym polegają dotacje do sprzętu pszczelarskiego? Kto i na jakich warunkach może uzyskać je w 2019 roku?

Czyszczenie i konserwacja miodarki Czyszczenie i konserwacja miodarki

Odwirowywanie miodu to codzienność pszczelarza w sezonie, do której odpowiednio się przygotowuje. Gdy jednak wszystkie słoiki zostaną już napełnione produktem pszczelim, nadchodzi czas na czyszczenie miodarki i jej konserwację. Jak zadbać o urządzenie, by mogło służyć kolejne sezony, a uzyskiwany dzięki niemu miód był cały czas najwyższej jakości i doskonałego smaku?

Budowa miodarki – podstawowe elementy miodarki Budowa miodarki – podstawowe elementy miodarki

Miodarki są niezbędne w każdej rozwijającej się i dużej pasiece, gdyż umożliwiają szybkie odwirowanie miodu, zarówno z wykorzystaniem naszej siły, jak i napędu elektrycznego. Wynalezienie tego typu urządzenia było kamieniem milowym w pszczelarstwie. Czy każda miodarka jest zbudowana w taki sam sposób? Jakie są jej najważniejsze elementy, które odpowiadają za jej prawidłową pracę?

Jaki silnik do miodarki? Jaki silnik do miodarki?

Wiele osób próbuje samodzielnie budować miodarki, zastanawiając się nad tym, jaki silnik poradzi sobie z jej docelową funkcją, jaką jest odwirowywanie miodu. Jeśli dysponujecie przestarzałym urządzeniem, którego nie chcecie wymieniać na nowe, być może silnik uległ zniszczeniu i zastanawiacie się, jaki będzie najlepszy? Zobaczcie co powinniście wiedzieć w temacie napędów do miodarek.

Jaką miodarkę wybrać do mojej pasieki? Jaką miodarkę wybrać do mojej pasieki?

Miodarka to podstawowe wyposażenie każdej pasieki, dzięki któremu będziemy mogli przeprowadzić udane miodobranie. Jak jednak wybrać najlepszy sprzęt do swoich potrzeb? Jaka miodarka do małej pasieki, a jaka do średniej lub do towarowej? Zobaczcie, na co zwracać uwagę w czasie zakupu tego typu urządzenia i cieszcie się komfortowym odwirowywaniem produktu pszczelego. 

Wirówka do miodu – porównanie typów miodarek Wirówka do miodu – porównanie typów miodarek

Zastanawiasz się nad tym, która wirówka do miodu będzie najlepsza? Czym tak naprawdę różnią się poszczególne modele i do jakich miodów czy wielkości pasiek będą odpowiednie? Porównaliśmy dla ciebie popularne typy miodarek, pomagając ci w doborze najbardziej optymalnego modelu do swojej pasieki. Dowiedz się, czy znasz najważniejsze różnice!